Směry

22. dubna 2007 v 16:40 | tynka |  HIP-HOP!!
Něco o hip hopu:zdroj
Směry
V současnosti se dá v hiphopové kultuře najít několik hlavních subkultur. Ty se ještě, jako v podstatě vše, dají rozdělit na mainstream, tedy komerční proud, a na alternativní nebo underground. Ta hlavní, americká, obsahuje hned několik dalších větví. Jedním z hlavních měřítek v USA je město či oblast, ze které daný umělec pochází.
Tzv. East Coast (východní pobřeží) se týká měst na východním pobřeží. Je to hlavně New York (kolébka hiphopu vůbec), Boston, Philadelphia, Atlanta, Detroit a Chicago. Hiphop pocházející odtud se pozná podle důrazu na rytmy, má velice málo melodie, agresivní zpěv, hodně scratchingu a mixů a hlavní témata, kterými se umělci z této oblasti tradičně zabývají, je problematika diskriminace, ghett, peněz a kriminality. Ke komerčním umělcům této větve se řadí interpreti jako Eminem, Dr Dre nebo Wu Tang Clan. K méně komerčním patří již výše zmínění Fugees, nebo KRS One.
Tzv. West Coast (západní pobřeží) označuje v podstatě jen oblast Los Angeles. Tato obrovská aglomerace s počtem obyvatel převyšujícím populaci celého bývalého Československa má vlastní styl hiphopu, který se odráží od klimatických podmínek, ploché krajiny a sousedícího Mexika. West Coast hiphop se vyznačuje hlavně melodičností, méně agresivním hlasovým projevem, provázaností se soulem a R&B. Nahrávky umělců z této oblasti většinou neobsahují žádné DJské excesy, mixy ani scratche a texty se zabývají hlavně gangy a kriminalitou. Ke komerčnímu směru patří již nežijící 2Pac, nebo Snoop Dogg. K méně komerčním potom třeba Ja Rule, nebo Xzibit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Firefly Firefly | Web | 22. dubna 2007 v 16:59 | Reagovat

normální nesmeškovská hoperka by si to nikdy neoblíkla. A nemyslím tím sebe, protože poslouchám hip-hop, ale i všechny ostatní hoperky co znám. Já se totiž nepovažuju za hoperku,ale ony by si to na 100%neoblíkly. Jestli si tohle nešla na nějákým blogu jako že pod titulkem hip-hopové oblečení pro holky atd. nebo si to dala dohromady sama, to je  v podstatě jedno, ale je to kravina!!!

K tomuhle článku:tohle je spíš o hip-hopu v cizích zemích. Nemůžeš to srovnávat s hip-hopem tady. Ten kdo neposlouchá hip-hop ve s vém jazyce tak to není na 100% hiphoper. Nemá to s ním vůbec nic společného. Mno...a Marpa a Gipsyho taky většinou poslouchají jenom smažky.Vím o tom docela dost, protože moooc dlouho poslouchám hip-hop a docela dost lidí, které znám zastává stejný názor...

2 Lucik Lucik | Web | 6. května 2007 v 0:06 | Reagovat

Ploším=)

Hlasuj pro mě pls!!!

www.safiradeni.blog.cz/0705/5-kolo-started-x

pro Lucika

www.starhvezdy.blog.cz/0705/4-kolo-souteze-o-nej-blog

pro Lucika

www.brychtova12.blog.cz/0704/soutez-o-nej-desing-blogu-2-kolo

pro Opicacka

Děkuju moc!!!=)

ps:na blgogu mám 10.bleskovku...hraj pls=)

3 Dáda :-) Dáda :-) | 10. května 2008 v 14:02 | Reagovat

Kristí máš moc hezkej blog!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama