Leden 2008

Zac Efron a Vanessa Hudgens řádili na pláži (starší)

4. ledna 2008 v 22:00 | tynka |  High school musical-Drby:)

Zac Efron a Vanessa Hudgens řádili na pláži

zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-bikini.jpg


Dva hlavní představitelé snímku High School Musical Zac Efron a Vanessa Hudgens si společně vyrazili naHawai a rozhodli se, že si to pořádně užijou.
Jejich řádění na pláži tak samozřejmě neuniklo pozornosti místních paparazzi a tak máte možnost vidět tyhle dva idoly mládeže přímo "v akci".
zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-1.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-2.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-3.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-4.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-5.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-6.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-7.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-8.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-9.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-hawaii-831-10.jpg

Rozhovor se Zacem Efronem

4. ledna 2008 v 21:56 | tynka |  High school musical-Drby:)
zac-efron-beverly-hills-gas-station.jpg

Během Londýnské premiéry High School Musical 2, Anglický časopis UK´s metro vyzpovídal hlavní hvězdu Zaca Efrona. A protože vim, že Zac má hodně fanoušků(spíš fanynek :-) ) :
Ahoj Zacu, je pravda, že každá třetí Americká holka má na zdi tvůj plakát? Ahoj. Už jsem o něčem takovém slyšel, ale upřímně moc tomu nevěřím, přijde mi to trošku nadnesený. I když přiznávám, že mi to jako klukovi lichotí.
Je to velká zodpovědnost být vzorem Americké mládeže? Nenapadlo tě to někdy zneužít? Víš jak to myslím…Můžes mít snad každou holku Ne to mě opravdu nenapadlo:), jsem hodnej kluk. Samozřejmě cítím nějakou zodpovědnost za to, že ke mě někteří vzhlíží,ale vim, že stačí šlápnout jednou vedle a vše se může obrátit proti mě. Naštěstí mám skvělé fanoušky a to mi celkově hodně pomáhá.
Mimo High School Musical, také účinkuješ ve snímku Hairspray. Jaký je vlastně tvůj oblíbený muzikál? Určitě "Zpívání v dešti", protože Gene Kelly je opravdový umělec a má obrovské charisma. Dá se říct, že je to pro mě takový vzor.
Jaký byl tvůj oblíbený předmět ve škole? Angličtina, ta mi šla asi nejvíc, naopak průser byl Matematika, ta mi fakt nešla.
Jak dlouho ti ráno trvá nagelovat si vlasy? Přiblizně 30 sekund - moc to neřešim, necham to jak to je :-). Když mam nějaké oficiální focení nebo tak něco, je to trošku horší, ale naštěstí pro tyhle případy mam vlastní vizážisty.
Říká se, že nechceš natáčet třetí díl High School Musical a přicházíš tím o milióny dolarů, je to pravda? Ne to opravdu není pravda! Nevim, kde se tahle fáma vzala. Naopak jsem stoprocentně pro další pokračování. Pro mě neexistuje lepší zábava než spolupracovat na tomhle filmu. Miluju to!
Působíš hodně rozumně a vyrovnaně. Jak to děláš? Jaktože ti sláva nepomotala hlavu jako například Lindsay Lohan? To nevím. Podle mě je to o tom zůstat nohama na zemi. A soustředit se na to co děláš a užívat si to. Určitě za to taky můžou mí skvělí kamarádi, mam v nich maximální podporu. Radší trávím čas s nimi, než někde na diskotéce nebo v klubu.
Mnoho lidí spekuluje o tvé sexuální orientaci. Jsi na kluky? Tohle ignoruju, samozřejmě, že ne. Nikomu neberu jeho názor, ale tohle je směšný.

Zac Efron a Vanessa Hudgens opět v plavkách

4. ledna 2008 v 21:54 | tynka |  High school musical-Drby:)
0912_vanessa_hudgens_bikini_00.jpg

Opět spolu, opět pláž…Tentokrát ale oba působěj trošku víc nažhavenějc takže kdoví, čeho se dočkáme v třetim pokračování?
Třeba to rozjedou bez plavek a my konečně uvidíme Zacovo ohanbí. To Vanessi nás nezajímá, to už sme viděli.
0912_vanessa_hudgens_bikini_01.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_02.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_03.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_04.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_05.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_06.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_07.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_08.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_09.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_10.jpg 0912_vanessa_hudgens_bikini_11.jpg

Vanessa Hudgens lituje skandálních fotek

4. ledna 2008 v 21:54 | tynka |  High school musical-Drby:)

Vanessa Hudgens lituje skandálních fotek

zac-efron-vanessa-hudgens-shop-soho.jpg

Co byste udělali, kdyby vás znala celá Amerika a někdo vyvěsil vaše nahý fotografie na internet? Pravděpodobně to samé, co Vanessa Hudgens. Snažili byste zapadnout do davu a být co nejmíň nápadný a na očích. Přesně to teď Vanessa dělá. Zrušila například i účinkování v populární americké "The Tonight Show". Mimoto řekla:
Jsem z celý tý události hodně rozrušená. Strašně mě mrzí co se stalo a lituju toho, že jsem nahé fotky vůbec pořídila.
Jediná pozitivní zpráva pro herečku je ta, že Disney jí za obrovský skandál neudělil žádnou sankci. Například vyhazov. Zástupce Disney konkrétně řekl: "Věříme, že dostala tvrdou lekci a že už se podobná situace nebude opakovat".
Závěrem ješte několik fotek spolu se Zacem Efronem:
zanessa-shop-soho-11.jpg zanessa-shop-soho-21.jpg zanessa-shop-soho-31.jpg zanessa-shop-soho-41.jpg zanessa-shop-soho-51.jpg zanessa-shop-soho-61.jpg zanessa-shop-soho-71.jpg

Zac Efron a Vanesa Hudgens stále spolu

4. ledna 2008 v 21:53 | tynka |  High school musical-Drby:)

Zac Efron a Vanesa Hudgens stále spolu

zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station.jpg

Dlouho jsem o těchlech dvou nepsal a došlo mi, že to není dobře. Nechci vás děsit, nebo tak něco, chápete? Proto vám prozradim, že HSM duo je stále spolu. Paparazzi je vyfotili u místní benzínky, kam Zac dojel ve zbrusu nové AUDI A6.
Víte, jsem z toho trochu v rozpacích, protože takový auto nemá ani můj fotr, ale co se dá dělat. Doufam, že si to přečte a trochu na tom zapracuje.
Jinak po zapózování fotorafům Zac uchopil "hadici", natankoval a potom vyrazili směr: "neznámo kam."
zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-20.JPG zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-19.JPG zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-18.JPG zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-17.JPG zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-16.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-15.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-14.jpg zac-efron-vanessa-hudgens-gas-station-929-13.jpg

Ashley na plastice nosu:(

4. ledna 2008 v 21:53 | tynka |  High school musical-Drby:)

Ashley Tisdale na plastice nosu


ashley-tisdale-nosejob.jpg

Hvězda série High School Musical přiznala barvu. Nedávno prý prodělala plastiku nosu, a důvod? Za ten pravý se zřejmě stydí a tak chirurgický zákrok svedla jako mnoho celebrit před ní na odchýlenou nosní přepážku. Ach jo, kam ten svět spěje? Jo, přesně tam, do prdel*.

Už jste viděli otce Vanessy Hudgens??

4. ledna 2008 v 21:52 | tynka |  High school musical-Drby:)

Už jste viděli otce Vanessy Hudgens?

1109_vanessa_hudgens_dad-main.jpg

"Můj fotr je lotr, tak tohle v tomhle případě fakt sedí"! Když Vanessu Hudgens sledovala partička paparazzi během jejího návratu z fitness centra asi žádnýho z nich nenapadlo, že muž, který jí byl celou dobu na blízku, je ve skutečnosti tak důležitým členem její rodiny! Zjevem totiž přípomínal spíš masovýho vraha z věznice Fox River, než pána, kterej má tak krásnou a úspěšnou dceru.
Ano chápete dobře, ten muž na fotografii je pravý a nefalšovaný otec Vanessy Hudgens. Sympaťák co :-) ? Seznámení se Zacem Efronem muselo být jistě zajímavý.
Zacu chci ti představit mého otce, prosímtě nelekej se, není to tak jak to vypadá.......­...jééžiš márjááá.......
1109_vanessa_hudgens_dad_01.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_02.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_03.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_04.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_05.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_06.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_07.jpg 1109_vanessa_hudgens_dad_08.jpg

Nahá Vanessa-Úplně

4. ledna 2008 v 21:49 | tynka |  Nahé celebrity a Vanessa a Zac
Ahoj,určitě víte že se bohužel Vanessa objevila na internetu nahá.Ten článek už myslím skoro všichní znáte..Ale pochybuju že jste ji doopravdy viděli.Dám Vám to sem,ale nevím co na to řeknete..Jestli to bude negativní tak to smažu!
0906_vanessa_hudgens_nude-tn.jpg
vanessa hudgens nude photo
tak co na to říkáte??vypadá tak trochu jinak než v high school musical:

p.s.:co vy na to???škoda že ty fotky fotila:(


Komu se podobáš?

1. ledna 2008 v 23:35 | tynka |  CHAT!!
Ahojky jedna moje kámoška mi našla tohle:KLICK
Taky jste chteli vedet jaké celebritě se podobáte??Tak tady to máte!!Tam si dáte foto a ono Vám pošle foto kerá celebrita je vám nejpodobnější a na kolik procent:)
P.s.Já sem podobná Ashley Tisdale :)

Ashley Tisdale

2.Bleskovka

1. ledna 2008 v 16:03 | tynka
Ahojda!Dlouho vážně dlouho jsme neměli bleksovku a je tady!!Zse mám chuť blogovat a tak se pls.přihlašte díky!!
Otázečky:
1)Jak se máš?
2)Tancuješ rád/a??
3)Jestli ano co nebo jaký styl?
4)Napiš nějaký film (můžu ho sem pak dát ke stažení
5)Co by jsi chtěla na diplom??
Tak 5 otázek stačí ale napište mi blogs nebo e-mail kam mám posílat.
Takže prvních 10 až 15 lidí vyhrává!!!Díky a zaregistrujte se v bleskajdě:) pa ap
p.s.po bleskovce přidám další filmy v CZ zatím pa :)

High school musicalCZ!!!

1. ledna 2008 v 15:48 | tynka |  Filmy ke stažení zdarma (torrent)
Klick
High school musical 2 CZ:Píšou tam že je to česky a 2 tak nevím uvidíte..Já to sama stahuju a ještě nevím v jakém je to stavu..Pak to sem doplním.:)


Balet-Foto

1. ledna 2008 v 15:47 | tynka |  balet
Baletka
Baletní špičky

what time is it?

1. ledna 2008 v 15:40 | tynka |  High school musical
what time is it?
[chorus]
What time is it?
Summertime!
It's our vacation.
What time is it?
Party time!
That's right, say it loud.
What time is it?
Time of our lives. Anticipation.
What time is it?
Summertime!
School's out. Scream and shout.
[Troy]
Finally summer's here.
Good to be chillin' out.
I'm off the clock. The pressure's off.
Now my girl's what it's all about.
[Gabriella]

Ready for some sunshine.
For my heart to take a chance.
I'm here to stay, and I'm moving away.
Ready for a summer romance.
[Troy & Gabriella]

Everybody ready, going crazy, yeah we're out.
Come on and let me hear you say it now. Right now.
[chorus]
What time is it?
Summertime!
It's our vacation.
What time is it?
Party time!
That's right, say it loud.
What time is it?
Time of our lives. Anticipation.
What time is it?
Summertime!
School's out. Scream and shout.

[Sharpay]
Play by the rules.
No summer school.
I'm free to shop til I drop.
[Ryan]
It's an education vacation.
[Ryan & Sharpay]

And the party never has to stop.
[Sharpay]
We've got things to do.
We'll see you soon.
[Ryan]
And we're really gonna miss ya all.
[Sharpay]
Goodbye to you and you.
[Ryan]
And you and you.
[Ryan & Sharpay]
Bye bye til next fall!
[Ryan & Sharpay]
Everybody ready, going crazy, yeah we're out.
Come on and let me here it now. Right now.
[chorus]
What time is it?
Summertime!
It's our vacation.
What time is it?
Party time!
That's right, say it loud.
What time is it?
Time of our lives. Anticipation.
What time is it?
Summertime!
School's out. Scream and shout.
[Troy & Gabriella]
No more waking up at 6 AM.
Cuz now our time is all our own.
[Ryan & Sharpay]
Enough already. We're waiting.
Come on, let's go.

Go out of control!
Alright.
Everybody.
Yeah.

School pride. Let's show it.
We're champions, and we know it.
Wildcats! We are the best! Red, white, and gold.

When it's time to win, we do it.
We're number one. We proved it.

Let's live it up. Get the party down.
That's what the summer's all about.

What time is it?
[Gabriella]
Summertime is finally here.

Let's celebrate.
[Troy & Gabriella]
Wanna hear you loud and clear now.

School's out.
[Chad & Taylor]
We can sleep as late as we want to...
It's our time!
[Ryan & Sharpay]
Now we can do whatever we wanna do.
What time is it?
It's summertime.

We're lovin it.
Come on and sing it loud now!

What time is it?
It's party time.

Fabulous

1. ledna 2008 v 15:39 | tynka |  High school musical
Sharpay:
Its out with the old and in with the new,
Goodbye clouds of Gray, hello skies of blue
A dip in the pool, a trip to the spa
Endless days in my chaise
The whole world according to moi
Excuse Me Thank You
Iced tea imported from England,
Lifeguards imported from Spain,
Towels imported from Turkey,
Turkey imported from Maine,

Sharpay and Ryan:
We're gonna relax and renew,

Sharpay:
You, go, do!

I want fabulous,
That is my simple request,
All things fabulous,
Bigger and better and best,
I need something inspiring to help me get along,
I need a little fabulous is that so wrong?

Fetch me my jimmy choo flip flops,
Where is my pink prada tote?
I need my tiffany hair band,
And then I can go for a float.

Ryan and Sharpettes:
A summer like never before

Sharpay:
I want more!

Ryan and Sharpettes:
She wants fabulous,
That is her simple request,
All things fabulous,
Bigger and better and best,
She needs something inspiring to help her get along,
She needs a little fabulous is that so wrong?

Fabulous pool, fabulous splash,
Fabulous parties even fabulous trash,
Fabulous fashion, fabulous bling,
She's got to have fabulous everything.

Ryan and Sharpay:
Nothing to Discuss
Everything's got to be perfect.

Sharpay:
For me

Ryan:
She wants fabulous,
That is her simple request,
All things fabulous,
Bigger and better and best,
She needs something inspiring to help her get along,
She needs a little fabulous is that so wrong?

Sharpay:
This won't do, that's a bore,
That's insulting, I need more!
I need, I need,
I need, I need,
I need, I need

I Need FABULOUS!

Sharpettes:
Fabulous Hair, fabulous style,
Fabulous eyes and that fabulous smile.

Sharpay:
I like what I see,
I like it a lot

Sharpettes:
Is this absolutely fabulous?

Ryan:
Fabulous, Fabulous, Fabulous?

Sharpay:
Absolutely... NOT!

Work This Out

1. ledna 2008 v 15:38 | tynka |  High school musical
Chad:
How did we get from the top of the World
to the bottom of the heap?

Taylor:
I don't recall you mentioning
the boss is such a creep

Zeke:
We still have the ingredients to
make this summer sweet

Martha:
Well, i got rags instead of riches

Jason:
And all these dirty dishes

All:
Just wish i had three wishes

Gabriella:
Okay guys, break it up

Troy:
We've got to work, work
to work this out
We'll make things right,
the sun will shine
If we work, work
there'll be no doubt
We can still save the summer
If we work this out!

Chad:
(Dude, what have you gotten us into?)

Troy:
(Come on, we can totally
turn this thing around)

Chad:
I'd rather face a seven footer
straight up in the post

Taylor&Martha:
That sure beats hangin' here
And burning someone's toast.

Jason:
I needed Benjamins, but
this ain't worth the stress

Kelsi:
Maybe there's a better way
to fix this greasy mess

Troy:
We're a champion team,
a well-oiled machine,
and we've faced tougher
problems than this.
I know it's a grind, but
I'm sure we can find
a way to have fun while
we get this job done.

Troy and Gabriella:
We've got to work, work
to work this out

All:
We'll make things right
the sun will shine
We've got to work, work
there'll be no doubt
We can al come together

Zeke, Kelsi, Troy & Gabriella:
We can work this out

Troy:
(Let's work it!)
--------------------------------
Tell me what you want

Gabriella:
Tell me what you need

Zeke:
A little bit of sugar

Martha:
A little bit of butter

Kelsi:
It's the perfect recipe!

All:
Pay day!

Jason:
It'll taste so sweet

All:
Pay Day!

Zeke:
Good enough to eat

Jason:
Gonna make some motion pictures

Martha:
Hit the mall with all my sisters

Zeke:
Get tickets to the Knicks and Sixers

Kelsi:
Kick it with the music mixers

Chad:
Buy a ride that suits my style

Taylor:
Lounge around the pool and while

Troy:
Make a date with my favorite girl

Troy & Gabriella:
We've got it made!

All:
We've got to work, work
to work this out
We'll make things right,
the sun will shine
If we work, work
there'll be no doubt
We can still save the summer
If we work this out!
Work This!
Gotta Work This!
We can work this out!

You Are The Music In Me

1. ledna 2008 v 15:37 | tynka |  High school musical
Na na na na
Na na na na yeah
You are the music in me
You know the words once upon a time
Make you listen theres a reason
When you dream there's a chance
You'll find a little laughter
Or a happy ever after
Your harmony to melody
It's echoing inside my head
A single voice
(Single voice)
Above the noise
And like a common thread
Hmm, you're pulling me
When I hear my favorite song
I know that we belong
Oh, you are the music in me
Yeah it's living in all of us
And it's brought us here because
You are the music in me
Na na na na (Ohh)
Na na na na na
Yeah yeah yeah
(na na na na)
You are the music in me
It's like I knew you
Before we met
(before we met)
Can't explain it
(Ohh Ohh)
There's no name for it
(no name for it)
I'm saynig words I never said
And it was easy
(so easy)
Because you see the real me
(I see)
As Iam
You understand
And that's more than
I've ever known
To hear your voice
(hear your voice)
Above the noise
(Ohh Ohh)
And no, I'm not alone
Oh you're singing to me
(Ohh yeah)
When I hear my favotite song
I know that we belong
(yeah ohh)
You are the music in me
It's living in all of us
It's brought us here because
You are the music in me
Together we're gonna sing (yeah)
We got the power to sing
What we met
(what we met)
Connected and real
Can't keep it all inside (Ohh)
Na na na na (ohh yeah)
Na na na na na (ohh yeah)
Yeah yeah yeah
(na na na na)
You are the music in me
(In me)
Na na na na (ohh yeah)
Na na na na na (ohh yeah)
Na na na na
You are the music in me
When I hear my favorit song
(favorit song)
I know that we belong
(we belong)
You are the music in me
Yeah it's living in all of us
It's brought us here because
(here because)
You are the music in me
Na na na na (ohh yeah)
Na na na na (ohh yeah)
Na na na na
You are the music in me
Yeah

I Don´t Dance

1. ledna 2008 v 15:37 | tynka |  High school musical
Ryan:
Hey,batter,batter, hey battter,batter swing.

Chad:
I've go to just do my thing.

Ryan:
Hey,batter,batter, hey batter,batter swing.
I'll show you that it's one and the same:
Baseball,dancing,same game.
It's easy:
Step up to the plate,start swingin.

Chad:
I wanna play ball now, and that's all.
This is what I do.
It ain't no dance that you can show me.

Girls:
You'll never know it you never try.

Chad:
There's just one little thing that stops me ev'ry time YEAH.

Ryan:
Come on!

Chad:
I don't dance.

Ryan and Girls:
I know you can.

Chad:
Not a chance.

Ryan and Girls:
It I could do this,well,you could do that.

Chad:
But I don't dance.

Ryan:
Hit it out of the park!

Chad:
I don't dance.

Ryan:
I say you can.

Chad:
There's not a chance.

Ryan:
Slide home,you score, swingin on the dance floor.

Chad:
I don't dance,no.

Ryan:
Hey,batter,batter, hey batter,batter swing.

Chad:
I've go to just do my thing.

Ryan:
Hey,batter,batter, hey batter,batter swing.
Two-steppin, now you're up to bat.
Bases loaded, do your dance.
It's easy:
Take your best shot,just hit it.

Chad:
I've got what it takes, playin my game,so you better spin that pitch you're gonna throw me, YEAH.
I'll show you how I swing.

Girls:
You'll never know if you never try.

Chad:
There's just one little thing that stops me ev'ry time. YEAH.

Ryan:
Come on!

Chad:
I don't dance.

Ryan and Girls:
I know you can.

Chad:
Not a chance.

Ryan and Girls:
It I could do this, well, you could do that.

Chad:
But I don' dance.

Ryan:
Hit it out of the park!

Chad:
I don't dance.

Ryan:
I say you can.

Chad:
There's not a chance.

Ryan:
Slide home, you score, swingin on the dance floor.

Chad:
I don't dance, no.

Ryan:
Lean back, tuck it in, take a chance.
Swing it out,spin around,do the dance.

Chad:
I wanna play ball,not dance hall.
I'm makin a triple,not a curtain call.

Ryan:
I can prove it to you til you know it's true,cause I can swing it, I can bring it to the diamond too.

Chad:
You're talkin a lol;show me what you gat. STOP.
(ALL!) Swing!

Ryan:
HEY
Come on,swing it like this.
Oh,swing!

Chad:
Ooh

Ryan:
Jitterbug...just like that.
That's what I mean; That's how you swing.

Chad:
You make a good pitch but I don't believe.

Ryan:
I say you can.

Chad:
I know I can't.

Ryan and Chad:
I don't dance.

Ryan:
You can do it.

Chad:
I don't dance,no.

Ryan:
Nothin'to it.Alta boy, alta boy. YEAH.

Chad:
Hey,batter,batter, hey batter,bater what?

Ryan:
One,two,three,four, everybody swing!

Ryan and Chad:
COME ON!

Chad:
I don't dance.

Ryan:
I know you can.

Chad:
Not a chance.

Ryan and Girls:
It I could do this,well,you could do that.

Chad:
But I don't dance.

Ryan:
Hit it out of the park!

Chad:
I don't dance.

Ryan:
I say you can.

Chad:
There's not a chance.

Ryan:
Silde home,you score,swingin on the dance floor.

Chad:
I don't dance,no.

I Gotta Go My Own Way

1. ledna 2008 v 15:34 | tynka |  High school musical
Gabriella
I gotta say what´s on my mind
Something about us
doesn´t seem right these days
life keeps getting in the way
Whenever we try, somehow the plan
is always rearranged
It´s so hard to say
But I´ve gotta do what´s best for me
You´ll be ok..
I´ve got to move on and be who I am
I just don´t belong here
I hope you understand
We might find our place in this
world someday
But at least for now
I gotta go my own way
Don´t wanna leave it all behind
But I get my hopes up
and I watch them fall everytime
Another color turns to grey
and it´s just too hard to watch it all
slowly fade away
I´m leaving today ´cause I´ve
gotta do what´s best for me
you´ll be ok..
I´ve got to move on and be who I am
I just don´t belong here
I hope you understand
We might find our place in this
world someday
But at least for now
I gotta go my own way

Troy
What about us?
What about everything we´ve been through?

Gabriella
What about trust?

Troy
You know I never wanted to hurt you

Gabriella
And what about me?

Troy
What am I supposed to do?

Gabriella
I gotta leave but I´ll miss you

Troy
I´ll miss you

Gabriella
So I´ve got to move on and be who I am

Troy
Why do you have to go?

Gabriella
I just don´t belong here
I hope you understand

Troy
I´m trying to understand

Gabriella
We might find our place
in this world someday
but at least for now

Troy
I want you to stay

Gabriella
I wanna go my own way
I´ve got to move on and be who I am

Troy
What about us?

Gabriella
I just don´t belong here
I hope you understand

Troy
I´m trying to understand

Gabriella
We might find our place in this
world someday
but at least for now
I gotta go my own way
I gotta go my own way
I gotta go my own way

Everyday

1. ledna 2008 v 15:33 | tynka |  High school musical
Once in a lifetime means there`s no second chance
So I believe that you and me should grab it while we can
Make it last forever and never give it back,
It`s our turn, and I`m loving where we`re at.
Because this moment`s really all we have,
Everyday of our lives,

wanna find you there wanna hold on tight
Gonna run, While we`re young
And keep the faith ? Everyday,
from right now gonna use our voices
And scream out loud,
take my hand, together we will celebrate,
celebrate.. ooh, everyday.

They say that you should follow
And chase down what you dream,
But if you get lost and lose yourself ,
What does it really mean?
Oh, no matter where we`re going.
Oh yeah, it starts from where we are.
There `s more to life when we listen to our hearts.
And because of you I`ve got the strength to start.
Yeah, yeah yeah!!!

Everyday of our lives,
wanna find you there wanna hold on tight
Gonna run, While we`re young
And keep the faith ? ooh, Everyday,
from right now gonna use our voices
And scream out loud,
take my hand, together we will celebrate,
celebrate.. ooh, everyday.

We`re taking it back,
We`re doing it here together!
It`s better like that,
And stronger now than ever!
We`re not gonna lose,
?Cause we get to choose
That`s how it`s gonna be!

Everyday of our lives
wanna find you there wanna hold on tight
Gonna run, While we`re young
And keep the faith ? Keep the faith
Everyday of our lives
wanna find you there wanna hold on tight gonna run,
While we`re young and keep the faith ? ooh yeah.. Everyday,
from right now gonna use our voices and scream out loud,
take my hand, together we will celebrate, everyday..
live everyday, Oh everyday love Everyday Oh everyday..
Live everyday.. na na everyday, love Everyday!
Oh yeah yeah!
I'm singing,Everyday! Everyday!
Everyday! Everyday!
Everyday!Everyday!Everyday! Everyday

All For One

1. ledna 2008 v 15:29 | tynka |  High school musical
[Troy]
The summer that we wanted,

[Ryan]
Yeah, we finally got it!

[Chad]
Now´s the time we get to share

[Sharpay]
Each day we´ll be together

[Taylor]
Now until forever,

[Gabriella]
So everybody, everywhere

[Danielle]
Let´s take it to the beach

[Troy, Chad, and Ryan]
Take it together

[Gabriella, Sharpay, and Taylor]
Let´s celebrate today ´cause there´ll never be another

[Troy, Chad, and Ryan]
We´re stronger this time,
been there for each other

[Gabriella, Sharpay, and Taylor]
Everything´s just right

[All]
Everybody all for one,
A real summer has just begun!
Let´s rock and roll and just let go,
feel the rhythm of the drums
We´re gonna have fun in the sun
Now that all the hard work, work is done!
Everybody, one for all and all for one!
All for one, one!

[Sharpay]
Summertime together,

[Taylor]
Now we´re even closer

[Gabriella]
That´s the way it´s meant to be

[Chad]
Oh, we´re just getting started

[Ryan]
Come and join the party

[Troy]
You deserve it, same as me

[Danielle]
Let´s take it to the beach

[Troy, Chad, and Ryan]
Take it together

[Gabriella, Sharpay, and Taylor]
Let´s celebrate today ´cause there´ll never be another

[Troy, Chad, and Ryan]
We´re stronger this time,
been there for each other

[Gabriella, Sharpay, and Taylor]
Everything´s just right

[All]
Everybody all for one,
A real summer has just begun!
Let´s rock and roll and just let go,
feel the rhythm of the drums
We´re gonna have fun in the sun
Now that all the hard work, work is done!
Everybody, one for all and all for one!
All for one, one!

[Guys]
Everybody up!
[Girls]
Everybody rock it!

[Guys]
Take it from the top!

[Girls]
And never ever stop it!

[Guys]
It´s not about the future

[Girls]
It´s not about the past

[All]
It´s makin´ every single day
Last and last and last!
Fun and sun´What could be better?

[Danielle]
Let´s have fun
Everyone together now!

[All]
Everybody, e-everybody now!
This is where our summer really begins
The very last time it´s ever gonna be like this
It´s the party you don´t wanna miss!

[Guys]
Guys rise!
Show ´em we can make some moves, hey!

[Girls]
Girls!
Show ´em we know how to groove, oh!

[Guys]
Here

[Girls]
and now

[Guys]
Let´s turn the party
[Girls]
Out!

[Guys and Girls]
Everybody jump in!

[All]
Everybody all for one,
A real summer has just begun!
Let´s rock and roll and just let go,
feel the rhythm of the drums
We´re gonna have fun in the sun
Now that all the hard work, work is done!
Everybody, one for all, everybody all for one,
A real summer has just begun!
Let´s rock and roll and just let go,
feel the rhythm of the drums
We´re gonna have fun in the sun
Now that all the hard work, work is done!
Come on, everyone let´s dance!
We can´t let this moment pass!
Let´s make this party last!
All for one!
All! For! One!